Doprava ZDARMA pro objednávky nad 1000 Kč. Sleva 5 % na VŠECHNY objednávky pro registrované zákazníky.

Křišťál - nejsilnější minerál

  

Křišťál - nejoblíbenější minerál

Křišťál se ve šperkařství používá hlavně pro svou jednoduchost a čirou barvu, kdy vynikne krása celého šperku.

Křišťál je používán již od starověku, kdy byl považován za zkamenělý led. Z toho vznikl i jeho název řecky Krustallos = led.

Čirý křišťál je od dávných dob považován za symbol čistotysíly a rovnováhy. Tento kámen je často i součástí říšských insignií, kdy křišťálové koule byly ozdobou žezel skotských králů nebo samostatně jako jablko ruských carů. Z křišťálů se brousily i velmi vzácné poháry, které byly používány při slavnostních příležitostech. Křišťál je obestřen tajemstvím a proto byl používán v souvislosti s magií, kdy se z něho vyráběly kyvadla nebo věštecké křišťálové koule. Krásné šperky s křišťálem si můžete pořídit přímo z Perlomanie.

979_naramek-z-mineralnich-kamenu-kristal-a-hematit-mn12018-perlomanie

 

V dnešní době se přírodní křišťál používá hlavně při výrobě šperků a jako talisman. Jeho vlastnosti jsou totiž tak silné a univerzální, že je považován za nejúčinnější léčivý krystal na světě. Zesiluje energetické toky a uvádí je do harmonie. Křišťál ochraňuje před zlými a negativními silami, hlavně z tohoto důvodu je používán jako talisman. Křišťál se používá i při meditaci a odstraňuje elektromagnetické záření.

 

 

 1612_naramek-z-mineralnich-kamenu-ametyst--ruzenin--kristal-mn12076--perlomanie

Křišťál se často používá i v léčitelství, kdy má obecné pozitivní účinky na tělo i ducha. Tiší bolest hlavy i zubů, nevolnosti; posiluje imunitu a uvádí tělo do celkové rovnováhy.

Křišťál je vhodný pro všechna znamení zvěrokruhu.

1651_mineralni-naramek-prirodni-kristal-a-sladkovodni-perly-mn120001--perlomanie

 

Přestože kameny mají silné energetické léčivé účinky a mohou být nápomocny k vašemu uzdravení, tak neslouží jako náhrada lékařské péče.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení