Ametyst - kámen ochrany

Ametyst jako symbol

Ametyst byl kamenem samotných králů. Pozornost vladařů si vysloužil hlavně jako symbol zbožnosti a mravní síly. Ametyst byl obvykle zasazen v královských prstenech. Dnes se jimi nezdobí nejen prsteny, ale z ametystů se vyrábí překrásné náramky i náhrdelníky, které díky své tajemné fialové barvě dokáží ozdobit každou ženu. V e-shopu Perlomanie mám na výběr z broušených, tromlovaných i surových ametystů. U nás si vyberete ten pravý.

 1072-1_mineralni-naramek-ametyst-simple-mn12048--perlomannie

Síla ametystu

Kouzelná moc ametystu spočívá hlavně v jeho ochranné a léčivé síle. Ametysty se hodí pro všechny druhy léčení - lidí, zvířat i ostatních minerálních kamenů. Ametyst pomáhá s léčením závislostí. Léčí závislosti nejen na alkoholu nebo jiných drogách, ale i například závislost na jiné osobě nebo majetku. Ametyst je silným duchovním kamenem, zesiluje intuici a otevírá cestu k duchovní moudrosti, kdy pomáhá soustředění a schopnosti se rozhodovat. Šperky s ametysty na nás mají opravdu silný vliv.

Co je ametyst?

Ametyst je fialovou odrůdou křemene. Na Mohsově stupnici má tvrdost 7. To znamená, že pokud s ním rýpnete do skla, zanechá rýhu. Ametyst se nejčastěji nachází v dutinách hornin, známé jako geody. Geody ametystu mohou být i velké jako člověk. Ametystové geody tvoří nádherně třpytivé struktury, které se hodí nejen jako dekorace do vašeho bytu. Z ametystů se nevyrábí jen šperky, ale také svícny, poháry nebo konvičky.

Název kamene je odvozen z řeckého slova "amethustos", což znamená střízlivý nebo průhledný. Kameny ametystů totiž mohou být průhledné, ale i temně fialové. Jejich odstíny mohou být od světle fialové, po temně fialovou s nádechem do purpurova. Ametystové šperky mohou mít různé odstíny, vyberte si ten svůj.

1612_naramek-z-mineralnich-kamenu-ametyst--ruzenin--kristal-mn12076--perlomanie

Kde ametysty můžeme najít?

Naleziště ametystů je takřka po celém světě. Nejbohatší naleziště jsou v Jižní Americe a v Africe, dále se ametysty nacházejí také v Rusku, Kanadě, Velké Británii nebo Indii. A naleziště ametystů jsou dokonce i u nás v Česku. Nachází se třeba v Moravském Krasu, Krušných horách, Českém ráji nebo na Vysočině.

 

Síla minerálních kamenů ani perel nenahrazuje návštěvu lékaře.

Zpět do obchodu