Doprava ZDARMA pro objednávky nad 1000 Kč. Sleva 5 % na VŠECHNY objednávky pro registrované zákazníky.

Ametyst - kámen ochrany

Ametyst jako symbol

Ametyst byl kamenem samotných králů. Pozornost vladařů si vysloužil hlavně jako symbol zbožnosti a mravní síly. Ametyst byl obvykle zasazen v královských prstenech. Dnes se jimi nezdobí nejen prsteny, ale z ametystů se vyrábí překrásné náramky i náhrdelníky, které díky své tajemné fialové barvě dokáží ozdobit každou ženu. V e-shopu Perlomanie mám na výběr z broušených, tromlovaných i surových ametystů. U nás si vyberete ten pravý.

 1072-1_mineralni-naramek-ametyst-simple-mn12048--perlomannie

Síla ametystu

Kouzelná moc ametystu spočívá hlavně v jeho ochranné a léčivé síle. Ametysty se hodí pro všechny druhy léčení - lidí, zvířat i ostatních minerálních kamenů. Ametyst pomáhá s léčením závislostí. Léčí závislosti nejen na alkoholu nebo jiných drogách, ale i například závislost na jiné osobě nebo majetku. Ametyst je silným duchovním kamenem, zesiluje intuici a otevírá cestu k duchovní moudrosti, kdy pomáhá soustředění a schopnosti se rozhodovat. Šperky s ametysty na nás mají opravdu silný vliv.

Co je ametyst?

Ametyst je fialovou odrůdou křemene. Na Mohsově stupnici má tvrdost 7. To znamená, že pokud s ním rýpnete do skla, zanechá rýhu. Ametyst se nejčastěji nachází v dutinách hornin, známé jako geody. Geody ametystu mohou být i velké jako člověk. Ametystové geody tvoří nádherně třpytivé struktury, které se hodí nejen jako dekorace do vašeho bytu. Z ametystů se nevyrábí jen šperky, ale také svícny, poháry nebo konvičky.

Název kamene je odvozen z řeckého slova "amethustos", což znamená střízlivý nebo průhledný. Kameny ametystů totiž mohou být průhledné, ale i temně fialové. Jejich odstíny mohou být od světle fialové, po temně fialovou s nádechem do purpurova. Ametystové šperky mohou mít různé odstíny, vyberte si ten svůj.

1612_naramek-z-mineralnich-kamenu-ametyst--ruzenin--kristal-mn12076--perlomanie

Kde ametysty můžeme najít?

Naleziště ametystů je takřka po celém světě. Nejbohatší naleziště jsou v Jižní Americe a v Africe, dále se ametysty nacházejí také v Rusku, Kanadě, Velké Británii nebo Indii. A naleziště ametystů jsou dokonce i u nás v Česku. Nachází se třeba v Moravském Krasu, Krušných horách, Českém ráji nebo na Vysočině.

 

Síla minerálních kamenů ani perel nenahrazuje návštěvu lékaře.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení