Šperky z drahých kamenů a jejich vliv na naše těla

 

Druhy a barvy kamenů

V různých tradicích symbolického používání kamenů byla v první řadě rozhodující jejich barva. Běžně se pak drahé kameny zaměňovaly za levnější varianty právě na základě jejich barvy. Málokdo si i dnes koupí pravý diamant, ale velmi podobný křemen si může dovolit téměř každý z nás. Barevnost se jako zásadní vlastnost promítá i do názvů mnoha kamenů. Jmenovat můžeme akvamarín z latinského aqua marina neboli mořská voda, rubín z latiny ruber neboli červený či hematit z řeckého haimá, tedy krev.

Kameny vybíráme hlavně podle toho, jak na nás působí a až v druhé řadě koukáme na to, k jakému znamení se hodí. Díky tomu na nás kameny budou mít ten nejlepší účinek.

 

Ametyst

Tento kámen vás bude chránit před psychickými útoky zvenčí. Blokuje geopatogenní zóny, upravuje spánek, pomáhá zapamatovat si sny a chrání před nočními můrami. Má blahodárný účinek na mysl, uklidňuje, povzbuzuje a upevňuje schopnost soustředění, motivaci a paměť. Podněcuje schopnost rozhodování a racionální uvažování. Odstraňuje obavy, strach, vztek i zlobu. Pomáhá také potlačit smutek, lítost a vyrovnat se s prožívanou ztrátou. Upravuje hormonální systém, vylaďuje metabolismus a posiluje imunitní systém.

Ametyst je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, panna, ryby, střelec, štír a kozoroh.

Amazonit

Tento kámen je uklidňující, tiší nervový systém, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, rozptyluje negativní energie, rozpouští negativní bloky, zmenšuje obavy, strach a zvyšuje intuici. Pohlcuje škodlivé záření z mobilních telefonů, wifi a mikrovlnných trub. Ochraňuje při riskování a přináší úspěch. Otevírá srdeční a krční čakru. Léčí osteoporózu, zubní kazy a udržuje v rovnováze metabolismus. Podporuje činnost nervového systému a přináší úlevu při svalových křečích.

Amazonit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení vodnář, panna, ryby a rak.

Citrín

Používá se při únavě, nervozitě, fóbiích, depresích, pomáhá překonávat mentální blokády, podporuje využití intuice, kreativitu a tvůrčí vyjádření. Oživuje látkovou výměnu, mírní zažívací potíže, nadýmání, křeče žaludku a čistí střevní trakt. Podporuje detoxikaci, vyrovnává tvorbu inzulínu při cukrovce a léčí ledviny. Poskytuje pohodu, jistotu a naději, podporuje intuici a dodává sílu při uskutečňování životních cílů.

Citrín je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, blíženci, lev a panna.

 

Čínský jadeit

Přitahuje lásku, životní energii, peníze, pozvedává moudrost ducha, chrání před neštěstími, nehodami, nemocemi a zdravotními obtížemi. Je symbolem čistoty a vyrovnanosti, přináší do života harmonii, štěstí a přátelství. Uvolňuje emoce, podrážděnost a uklidňuje mysl. Uklidňuje spánek a navazuje příjemné sny. V Číně věří, že jadeit v sobě sdružuje pět základních mocí člověka, tedy moudrost, spravedlnost, odvahu, skromnost a soucit. Pomáhá při onemocněních ledvin, odstraňuje z těla toxiny a zrychluje metabolismus.

Čínský jadeit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení rak, ryby a váhy.

 

Fluorit

Bude vás chránit před cizími vlivy a psychickou manipulací. Chrání před škodlivými vlivy počítačů, elektromagnetickému záření a blokuje geopatogenní zóny. Čistí a odstraňuje nesoulad v těle. Dodává stabilitu, souvisí s pokrokem a dává životu řád. Dokáže zvládnout chaos a uvést do souladu tělesnou, citovou i duševní rovinu osobnosti. Umožňuje dospět k rozhodnutí, zvyšuje sebedůvěru, koncentraci, zručnost, koordinaci, odstraňuje iluze a odhaluje pravdu. Výrazně pomůže, když potřebujete jednat nestranně a objektivně. Působí proti infekcím, obnovuje buňky a napravuje poškození DNA.

Fluorit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení ryby, střelec a vodnář.

 

Granát

Granát je ochranný kámen, který pomáhá v těžkých situacích. Dokáže dodat sílu a naději. Léčí impotenci psychického charakteru, nervovou soustavu, záněty a revma. Posiluje játra a ledviny. 

Granát je vhodný pro znamení beran, lev, štír.

 

Hematit

Ochranný kámen uvádí do souladu tělo, mysl i ducha. Dává jang a jin do rovnováhy. Nastoluje klid, mír a harmonii. Zvyšuje sebevědomí, dodává větší vůli k životu a rozvíjí spolehlivost i důvěryhodnost. Pomáhá k naplnění snů i v boji s nestřídmostí. Přispívá k soustředění, zlepšuje paměť a podporuje kreativitu. Obrací pozornost mysli k základním věcem nutným pro přežití. Posiluje a reguluje tvorbu krve a vyhání z těla horečku. Léčí oběhové problémy a nemoci krve. Podporuje činnost ledvin, zmírňuje křeče v nohou, úzkost a nespavost.

Hematit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, štír a váhy.

 

Chryzokol

Přináší klid, tiší emoce, poskytuje rovnováhu, moudrost, přitahuje lásku, upevňuje vztahy, hojí bolesti srdce, zvyšuje schopnost milovat, má očistný vliv, prohlubuje meditace a vyhání negativní energie. Zlepšuje komunikaci a rozpozná, kdy je lepší mlčet. Přeměňuje destruktivní citové naprogramování, léčí potíže zažívacího traktu, vředy, artritidu, svalové křeče, spáleniny, infekce krku, štítnou žlázu, metabolismus, potlačuje menstruační křeče a čistí plíce, játra, střeva i ledviny.

Chryzokol je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení blíženec, střelec, ryby, váhy a vodnář.

 

Jaspis

Podporuje toleranci, trpělivost, nezištnost, skromnost, soucit a posiluje dobrou vůli, zjasňuje mysl, potlačuje deprese, zbavuje nerozhodnosti, chrání před zlobou a nenávistí. Upravuje poruchy příjmu potravy, staví krvácení, pomáhá při léčbě ženských onemocnění, nepravidelnosti menstruačního cyklu, neplodnosti, nevolnosti v těhotenství i při porodu. Léčí ledviny, potíže krevního oběhu, srdeční choroby, mozek, onemocnění sluchu. Pomáhá při léčbě leukémie, zhoubných nádorů a působí i jako jejich prevence. Aktivuje játra, žlučník, slezinu, slinivku a odstraňuje radioaktivitu z těla.

Jaspis je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, kozoroh, panna, rak, štír, váhy a vodnář.

 

Karneol

Stabilizující kámen dodává energii, odvahu, klid, trpělivost, harmonii, pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu, tiší vztek, žárlivost a závist, rozptyluje deprese i negativní myšlenky. Posiluje sebedůvěru, výřečnost a potlačuje strach mluvit. Ochraňuje před útoky jiných osob, navozuje klidný spánek a zahání noční můry. Povzbuzuje sexuální aktivitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu, impotenci. Odstraňuje závislosti, chrání zdraví, předchází kožním onemocněním, zastavuje krvácení a pomáhá při nemocech krve, dodává sílu a vitalitu, léčí artritidu, revmatismus, kosti, šlachy, neurózy a deprese.

Karneol je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení beran, blíženci, panna, rak a lev.

 

Lávový kámen

Lávový kámen je léta používán coby silný ochranný amulet, odhání deprese, nechuť k životu, letargii, únavu i nemoc. Přináší informace uložené ve vaší buněčné paměti. Díky obnově a podpoře proudu životní síly se vám zlepší nálada, zdraví, pocítíte vlastní sílu a silné spojení se Zemí. Odejdou špatné nálady, chmury a nechuť do života. Lávový kámen přináší vitalitu, sílu, energii, zdraví, důvěru, radost a ochranu. Ženám léčí problém s plodností a je symbolem válečných bohů.

Lávový kámen je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení kozoroh, štír a váhy.

 

Lapis lazuli

Přináší radost, věrnost, lásku, odvahu, ochranu a léčení. Přináší klid, působí proti depresi, odstraňuje stres, přináší klid a mír. Ochranný kámen i pro děti. Dodává odvahu, přináší soucit, poctivost a čestnost. Odstraňuje potíže s komunikací a učí naslouchat druhým. Odhaluje vnitřní pravdu, podporuje kreativitu, bystří úsudek a upevňuje vztahy. Snižuje horečku, krevní obtíže, potlačuje migrénu, pomáhá při detoxikaci, posiluje imunitní systém, pomáhá se štítnou žlázou, posiluje zrak, snižuje krevní tlak, čistí krev a odstraňuje nespavost.

Lapis lazuli je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení panna, ryby, střelec, kozoroh a vodnář.

 

Ledový achát

Dodává duševní i tělesnou rovnováhu, podporuje sebedůvěru, napomáhá sebepoznání, odhaluje skryté okolnosti, posiluje soustředění, praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, zlobu a odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje pocit bezpečí, jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu znovu milovat při citových zklamáních. Výborný ochranný kámen pro děti. Pomáhá předcházet střevním potížím, při gastritidě, povzbuzuje trávicí trakt, pomáhá při léčbě očí a dělohy. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní, posiluje krevní oběh a chrání před kožními chorobami.

Ledový achát je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, blíženec, panna, rak, štír a kozoroh.

 

Malachit

Přináší ochranu, sílu, klid, obchodní úspěch, lásku a slouží jako ochrana u dětí proti pádům. Ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energie a čistí tělo. Neutralizuje radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. Uklidňuje nervovou soustavu, podporuje klidný spánek, pomáhá při obchodních jednáních. Otevírá srdce nepodmíněné lásce, léčí traumata spojená se sexem, pomáhá při dyslexii, zvyšuje intuici. Léčí pohlavní nerovnováhu, pomáhá při porodu, na astma, závratě, slinivku, slezinu, epilepsii, artritidu, otoky kloubů, posiluje imunitní systém a detoxikuje játra.

Malachit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, štír, kozoroh a váhy.

 

Mechový achát

Obnovuje rovnováhu, osvěžuje duši a ukazuje to krásné okolo. Přitahuje bohatství, štěstí, přátele a dlouhověkost. Zmírňuje porodní bolesti, uvolňuje strnulou šíji, léčí infekce, nachlazení a snižuje horečku. Vyčerpanému organismu dodává novou energie. Dodává odvahu, sílu, lásku a ochranu. Podporuje sebedůvěru, napomáhá sebepoznání, odhaluje skryté okolnosti, posiluje soustředění, praktická rozhodnutí, dodává odvahu a upřímnost sám k sobě. Překonává negativní pocity, odstraňuje napětí, pomáhá při gastritidě, posiluje krevní oběh i před vznikem kožních.

Mechový achát je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, blíženec, panna a štír.

 

Modrý křemen

Modrý křemen je kamenem klidu, míru a harmonie. Odstraňuje stres, napětí, pozvedává ducha, navozuje stav hluboké pohody, zlepšuje komunikaci, zlepšuje komunikaci a umožní vám říkat pravdu. Léčí infekce krku, žaludku, záněty, vředy a následky stresů. Pomáhá při úpalu, ztuhlých svalech a zejména na krku. Tiší bolesti hlavy, zubů, neurologické a střevní potíže, nevolnosti, posiluje imunitu, uvádí tělo do rovnováhy a zvyšuje laktaci. Zesilovač energie, uvolňuje, reguluje a uvádí do harmonie.

Modrý křemen je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, kozoroh, lev a váhy.

 

Obsidián

Obsidián je silný ochranný kámen před negativními energiemi. Pomáhá se rozhodovat, takže je vhodný jako amulet ke zkouškám. Zvyšuje sebevědomí, ale pozor na jeho obojaký charaktrem - lidem s nekalými úmysly dokáže v jejich špatnostech ještě více pomoci. Obsidián pomáhá detoxikovat orgány a používá se jako přírodní antibiotikum - napomáhá léčit záněty. 

Obsidián je vhodným kamenem pro znamení štír, váhy, kozoroh

 

Onyx

Ochranný kámen před negativní energií, konflikty všeho druhu, dodává sílu, pomáhá v těžkých obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje vám být pány svého osudu, navozuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru i sebekontrolu, léčí stará traumata, snižuje strach a obavy. Udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang. Redukuje nekontrolovatelné sexuální tužby, léčí zuby, kosti, krevní poruchy a potíže nohou.

Onyx je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, rak a kozoroh.

 

Opalit

Harmonizuje a vyrovnává síly Jing a Jang, používá se ke zlepšení komunikace, podporuje vytrvalost a odvahu mluvit o skrytých pocitech. Je považován za kámen klidu, je vhodný pro tlumení deprese, úzkosti a považuje se za kamen lásky. Je vhodný pro upevnění vzájemných romantických vztahů a posílení věrnosti. Používá se pro zvýšení sebevědomí, smysl pro hodnoty a pochopení, pomáhá čelit obavám, přináší klid a vyrovnanost.

Opalit či měsíční kámen je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení rak, ryby, kozoroha a váhy.

 

Perly

Díky svému složení perly všeho druhu ovlivňují především stavbu kostí a zubů. Posilují nervový systém, brání proti svalové únavě i svalovým křečím a chrání pokožku před spálením. Mohou mírnit horečky, upravovat zažívací potíže, snižovat citlivost vůči alergenům a výborně funguje jako prevence proti pálení žáhy, zánětům dutiny ústní i zánětům nervů. Jejich krása se často porovnává s krásou ženy. Chrání lidi (a hlavně děti) před negativními vlivy i špatnou energií.

Perla je ideální pro lidi narozené ve znamení blíženci, rak, ryby, kozoroh a váhy.

 

Růženín

Má pozitivní účinek na choroby ledvin, srdce, jater, plic, genitálií i nervového systému. Léčí infekce močové trubice a ovlivňuje poruchy plodnosti mužů. Odvádí z těla škodlivé látky a odvodňuje. Je vhodný i pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdce, pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Hojí popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť. Dodává trpělivost, dodává životní energii a učí sebelásce. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení, odbourává strach, zlost, nelibost a pocit viny. Pomáhá přijímat nezbytnost změn a při zdolávání krize středního věku.

Růženín je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení býk, blíženci a váhy.

 

Sněžný jadeit

Sněžný jadeit je symbolem míru a klidu, jde o kámen lásky, harmonie, rovnováhy a ochrana proti všemu zlému. Podporuje vnitřní vyrovnanost, pomáhá zachovávat si chladnou hlavu, zbavuje předsudků, provokuje aktivitu a dynamiku. Posilují nervový a imunitní systém, funkce srdce, krevního oběhu, sleziny, jater a ledvin. Podporuje látkovou výměnu a snižuje vysoké teploty. Léčí žaludeční a zažívací potíže a koliky. Pomáhá proti nočním můrám, nespavosti, bolestem hlavy a migréně. Mírní nadměrné pocení, odstraňuje citové blokády, neplodnost a tiší bolesti při porodu.

Sněžný jadeit je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení rak, ryby a váhy.

 

Tygří oko

Přináší ochranu, energii, peníze, odvahu a jde o talisman chránící před nebezpečím. Pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou, podporuje duchovní růst, podporuje tok energie v těle, dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na jiných lidech, uznáním vlastní hodnoty a také potlačuje deprese. Vyrovnává činnost mozkových hemisfér, pomáhá při léčbě zlomenin, působí na rozmnožovací orgány, léčí oči, krk a odstraňuje křeče. Pomáhá při léčbě poruch osobnosti, posiluje sebevědomí, mírní stres, vznětlivost, nadměrnou sexuální touhu a nastoluje rovnováhu.

Tygří oko je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení blíženec, býk, lev, panna.

 

Zlatý avanturín

Příznivě působí na štítnou žlázu, proti vzniku arteriosklerózy a alergiím. Udržuje rovnováhu krevního tlaku, metabolismu, snižuje hladinu cholesterolu, ulevuje od migrén a posiluje zrak. Léčí ledviny, nadledvinky, srdce, dutiny, svalový a urogenitální systém. Přináší mentální sílu, peníze, klid i štěstí. Používá se k ochraně před geopatogenními zónami, pohlcuje elektromagnetický smog i záření z mobilního telefonu. Posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, vnímavost, vytrvalost, kreativitu a pozvedává inteligenci. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií.

Zlatý avanturín či sluneční kámen je ideální kámen pro lidi narozené ve znamení lev, rak a střelec.