Nápoj z perel a další zajímavosti

Perly jsou symbolem luxusu již mnoho staletí. Zdobí ženy každého věku a perlové šperky nikdy neomrzí. Perly se dostaly i do legend a bájí a jsou spojovány s kouzelnou mocí.

Perly provází lidstvo již přes 6 tisíc let. Používaly se jako talismany nebo se z nich vyráběly nápoje. Například královna Kleopatra je podle pověsti rozpouštěla ve víně a vytvářela z nich nápoj lásky. Nápoj z nich dělali i Mongolové, kdy měl ale napomoci posílit mužnost. V Orientu byly zase perly symbolem dlouhověkosti.

Perly byly velice vzácné, a tak se zdobení nejdříve objevovalo u nejbohatší vrstvy, často se vsazovaly do královských korun nebo se našívaly na šaty. Perly zdobí i naši Svatováclavskou korunu.

Výsledek obrázku pro svatováclavská koruna kameny    

zdroj 1                                                                                                              

Komu perly sluší?

Na tuto otázku máme jednoduchou odpověď - perly jsou pro všechny ženy. Zní to nesmyslně? To se vám jen zdá! 

Perly malé slečny ještě více zjemní. Perličky jsou i v malých velikostech, takže holčičky v nich určitě nebudou vypadat předčasně dospěle.

Mladé ženy perlový šperk nemusí postaršit, pokud je dobře volen. Jednoduché pravidlo je, že čím je žena mladší, tím menší perly nosí.

Proto starším ženám tolik sluší perlové náhrdelníky z velkých perel. 

Perly ženskou krásu dokážou velice dobře podtrhnout a celý outfit zdokonalit tak, že budete prostě nepřehlédnutelná.

 Stříbrný náhrdelník perly černé SP721        Stříbrný náhrdelník perly kávové velké SP720        Náušnice NATY perla AA bílá NA403      Perlové náušnice SP6264

 

A jak je to s darováním perel?

Je to ten nejlepší způsob, jak udělat ženě radost. Každá žena je jedinečná, ale neznám ženu, kterou by luxusní šperk nepotěšil. 

A symbolika perel v  dnešní době je taková, že perly klidní divoké emoce, posilují nervy a intuici. Dále také prý dokáží mírnit bolesti. Perly jsou spojeny s těmito znameními zvěrokruhu: Ryby, Kozoroh, Váhy a Rak.

 Výsledek obrázku pro znamení zvěrokruhu

Zdroj 2